O čom médiá mlčia ?

Autor: Juraj Vohnout | 26.9.2020 o 16:11 | (upravené 8.10.2020 o 13:18) Karma článku: 5,50 | Prečítané:  642x

Na úvod, psychopatickí predstavitelia zákona, ktorí zavraždili Georgea Floyda, alebo Jozefa Chovanca, nepatria do uniforiem, ale za mreže, alebo na psychiatriu, a musia byť za svoje činy potrestaní.

Problém však je, že médiá o takýchto a podobných udalostiach, informujú s nepochopiteľne selektívnym výberom faktov, resp. neinformujú vôbec. Dôsledkom toho je manipulovanie verejnej mienky, nepochopenie a rastúce napätie, ako i zneužívanie podobných udalostí, na politické ciele.

George Floyd

V prípade Georgea Floyda, ktorý si určite nezaslúžil zomrieť tak, ako zomrel, však bolo treba, v súvislosti s jeho osobou, spomenúť aj ďalšie fakty, aby si človek mohol vytvoriť nestranný názor. Napríklad to, že bol niekoľkokrát súdne trestaný za zločiny, ako ohrozovanie tehotnej ženy so zbraňou, alebo že pri zatýkaní bol nafetovaný, a odignoroval všetky príkazy policistov.

Cannon Hinnant

5 ročný biely americký chlapec zo Severnej Karolíny, zastrelený strelou do hlavy černošským susedom, "pretože si to zaslúžil" - takto totiž o tom píšu černošskí aktivisti Black Live Matters. na sociálnych sieťach. O tom sa však v médiách nedozviete...

 

Mainstreamové médiá v USA (s výnimkou Fox News), i u nás, túto vraždu úplne odignorovali.  Odignorovali aj to, ako stúpenci Black Live Matters (BLM), na sociálnach sieťach oslavovali jeho smrť, a tiež, že vrah, Darius Nathaniel Sessoms, bol kriminálnik...

Veľmi zaujímavé je, že v tomto prípade ani "vždykorektný" Facebook, neriešil nenávistné, stupídne a rasistické statusy stúpencov BLM...

Jessica Doty-Whitaker

Počul niekto o mene Jessica Doty-Whitaker ? Táto 25 ročná matka z Indianapolisu si dovolila reagovať na narážky stúpencov Black Live Matters, ktorí vykrikovali, "na čiernych životoch záleží". Povedala, cit.: "na všetkých životoch záleží". To sa jej stalo osudným a bola zastrelená čiernymi "bojovníkmi, proti rasizmu...

O tejto vražde informovali miestne médiá, mainstream ju, samozrejme, odignoroval. Čo je však neuveriteľné, stúpenci Black Live Matters, mali tú zvrátenosť a drzosť, že na stránke zavraždenej ženy túto vraždu schvaľovali cynickými statusmi typu:

"Svet je teraz o niečo bezpečnejší, keď je "rasistka" Whitakerová mŕtva. (Eric Albany)

"Nemôžem ľutovať nikoho, kto použil rasistické slovo a správal sa ako idiot" (Josh Long)

"...mala myslieť na svojho syna, než otvorila svoju rasistickú hubu". (Brian Matthew)

Stúpenci Black Live Matters, ktorí na jednej strane, majú plné ústa systémového rasizmu a boja proti nemu, na druhej strane, beztrestne oslavujú násilie a smrť nevinných ľudí, pričom médiá hlavného prúdu v USA (a u nás podobne), im svojou "politickou korektnosťou" , zatváraním očí a zámernou selekciou informácií, výrazne napomáhajú v tejto nechutnej hre.

Jacob Blake

Ďalším ukážkovým príkladom zámerného skresľovania faktov, boli nepokoje v meste Kenosha vo Visconsine. Dôvodom bol policajný zásah voči černochovi Jacobovi Blakeovi.

Kto z vás vie, že policajti boli k nemu privolaní z dôvodu domáceho násilia ? Kto vie, že po tom, ako ho policajti niekoľkokrát vyzvali, aby spolupracoval, ani raz nereagoval, sadol do auta a spod sedadla začal vyťahovať nôž ? 

Na základe zákroku, pri ktorom ho policajti postrelili, nasledovali nepokoje a rabovačky, z ktorých vzišiel aj incident, pri ktorom zomreli dvaja ľudia a ďalší boli zranení.

Kyle Rittenhouse

Mainstreamové médiá u nás i v USA o tom informovali v zmysle: Ozbrojený beloch zabil dvoch protestujúcich členov Black Live Matters..., resp.: "Americká polícia zadržala v súvislosti so streľbou 17- ročného chlapca, ktorý v uliciach plných rozzúrených ľudí strieľal z útočnej pušky...

Napríklad Denník N o udalosti informoval takto, cit.: "Americká prokuratúra obvinila zo streľby v meste Kenosha vo Wisconsine 17-ročného mladíka. Kyle Rittenhouse čelí podozreniu, že zastrelil dvoch protestujúcich a jedného zranil. Ak sa jeho vina preukáže, hrozí mu doživotie."

A aká bola realita ?

Občania Kenoshe sa zorganizovali, aby chránili nevinných ľudí, pred útokmi anarchistov z BLM a Antify, pretože chceli zabrániť rabovaniu obchodov a podpaľačstvu. Jedným z nich bol aj 17-ročný Rittenhouse, ktorý mal v legálnej držbe civilnú karabínu.

Podstatný fakt je, že títo ľudia nekonali aktívne a už vôbec nie agresívne. Práve naopak. Mladý Rittenhouse bol napadnutý "aktivistami", ktorí po ňom hádzali zápalné fľaše a neskôr sa ho snažili na smrť dokopať na zemi.

Jeden z nich sa ho snažil udrieť skejtbordom do hlavy, ďalší sa snažil vytrhnúť mu pušku. Ďalší útočník práve vyťahoval pištoľ, keď ho Rittenhouse zasiahol do ruky. Ako ukazuje aj video, Rittenhouse sa snažil pred útočníkmi uniknúť a strieľať začal až vtedy, keď bolo jasné, že mu hrozí lynč a smrť.

 

 

Médiá tiež mlčia o tom, kto boli títo "aktivisti" z BLM a Antify, ktorí sa snažili Rittenhousa lynčovať a informujú o nich nanajvýš tendenčne a selektívne.

Napr., denník The Guardian píše o Rosenbaumovi, ako o otcovi 2 ročnej dcéry. O Huberovi zas ako o "horlivom skejtbordistovi"... Tendenčný titulok, cit.: " Otec a 26-ročný skejtbordista: demonštranti zabití v Kenoshe", hovorí za všetko.

To, že títo ľudia mali bohatú kriminálnu minulosť, sa však už nikde nedozviete. Ale fakty hovoria jasne:

  • Joseph Rosenbaum - odsúdený za sexuálny delikt voči neplnoletej osobe
  • Anthony Huber - mal viacero záznamov za fyzické napadnutie, resp. neoprávnené použitie sily voči inej osobe + záznamy za domáce zneužívanie
  • Gaige Grosskreutz - stíhaný pre viaceré drogové delikty a nelegálne ozbrojovanie. Pištoľ, ktorú našťastie nestihol použiť na Rittenhousa, mal samozrejme tiež nelegálne...

Otázka na záver

Prečo médiá hlavného prúdu informujú jednostranne a niekedy až skreslene ? Každému súdnemu človeku je jasné, že grázli a vrahovia, sú v každom etniku, bez ohľadu na farbu pleti.

Zámernou selekciou faktov sa vytvára dojem, že existuje niekoľko druhov rasizmu, a že jeden typ rasizmu, je v poriadku, ale druhý typ nie.

Tak ako je len jeden rasizmus, tak musia byť aj jedny pravidlá a povinnosti pre všetkých, bez ohľadu na farbu pleti. Kto toto nepochopil, alebo pred tým zatvára oči, klame sám seba, a v prípade novinárov,  seba i ostatných.

A aké budú dôsledky selektívneho informovania a tejto zvrátenej zákazkovej "novinárskej práce" ? Kam až to zájde, a kde sa to skončí ?

Je zúfalé a neuveriteľné, že 30 rokov po páde komunistickej cenzúry, sme znova konfrontovaní so zámerným triedením informácií a ovplyvňovaním verejnej mienky médiami a hlavne novinármi, ktorým nič nehovorí termín "pravdivo informovať" a netušia, čo je novinárska etika.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?