Súmrak civilizácie ?

Autor: Juraj Vohnout | 1.3.2016 o 0:00 | (upravené 1.3.2016 o 12:17) Karma článku: 5,89 | Prečítané:  324x

Angela Merkelová včera povedala, cit: "Nech mi nik nehovorí, že pol miliardová Európa nieje schopná prijať milión Sýrskych utečencov..." Mýlila sa, (alebo zámerne klamala), minimálne v dvoch veciach.

Nejdená sa len o Sýrskych utečencov.

Nejedná sa o utečencov.

Národnostné zloženie ľudí, ktorí sem putujú, je totiž celkom iné, ale to je všeobecene známe. Tiež, ak niekto uteká z bezpečnej krajiny, akou je napr. Turecko, už to nieje utečenec, ale migrant. Ale to vedia všetci, azda len s výnimkou pani Merkelovej a niekoľkých politikov v Bruseli.

Iným, oveľa závažnejším problémom je správanie sa týchto ľudí, ku svojim "hostiteľom".

Naprostá väčšina z nich vyznáva Islam, čo znamená, že nás považujú za ľudí druhej kategórie, nehovoriac o ženách, ktoré sa v ich rebríčku nachádzajú ešte nižšie.

 

Mnoho z týchto ľudí, je mentálne uviaznutých kdesi v stredoveku. Mnohí z nich sú len vypočítavci, ktorí idú tam, kde ich domáci budú živiť najvyššími sociálnymi dávkami, (čo úspešne využívajú vo svojom marketingu aj prevádzači). Nedávno sa v dokumente nemeckej televízie rozhorčoval asi 20-ročný imigrant, že mu bolo povedané, že každý, kto príde do Nemecka dostane 2000Eur, auto a dom...

Väčšina z prichádzajúcich sú praktizujúci Moslimovia, na čom by nebolo nič zlé. Problém je len v tom, že viera niektorých z nich, ako sa ukazuje v praxi, je bez lásky a viera bez lásky, je fanatická. A tu vidím azda najväčší problém.

 

Európska civilizácia je postavená na Kresťanských koreňoch, čo v praxi znamená lásku a milosrdenstvo voči všetkým, voči slabým, aj voči nepriateľom. Naopak, kultúra, ktorá sem húfne prichádza na osobné pozvanie pani Merkelovej, sa vyznačuje svojou nadradenosťou, agresivitou... prosto, iným typom kultúry, ktorý  u nás nazývame nekultúrosťou. Stačí sa pozrieť len na to, ako sa správajú, keď nastupujú do autobusov, lakte, kopance a najskôr muži, potom ostatní. Isteže, nemožno zovšeobecňovať, určite sú aj výnimky...

To, že prišelci zastávajú názor, že všetko tu máme od Allaha a preto sme povinní sa s nimi či už dobrovoľne alebo nedobrovoľne, podeliť, nieje žiadnym tajomstvom, vyjadrujú sa v tomto zmysle bežne a bez akéhokoľvek zaváhania aj v médiách. To, že nám to "všetko" nespadlo z neba a že sme k tomu museli prispieť aj svojimi rukami, už vidieť nechcú. Apropo, nedávno sa objavil v nemeckej tlači prieskum, ktorý hovorí, že pre potreby nemeckého hospodárstva je  vhodných maximálne do 10% z prichádzajúcich migrantov...

 

Povedzme si aj to, ako to vyzerá tam, kde už títo ľudia sú. Napr. vo francúzskom Calais. Obrovská kriminalita, nájazdy na obydlia domácich, dennodenné útoky na uliciach, dokonca aj na deti. Nedávno bol vo Francúzsku zverejnený sociologický výskum, ktorý zistil, že z mestských oblastí, kde sa usadili imigranti, postupne mizne pôvodná stredná vrstva, ktorá sa sťahuje na vidiek, alebo do iných častí mesta, vďaka čomu musia títo ľudia do zamestnania dochádzať, platiť za dopravu, takže zarábajú menej a ich životná úroveň klesá...

 

Strom poznáte po ovocí, hľa tu je: chaos, anarchia, brutalita, nespravodlivosť, smútok... a v konečnej fáze vysťahovalectvo domáceho obyvateľstva.

 

Povedzme si aj to, že keby sa jednalo o utečencov, o Sýrske rodiny s deťmi, ktoré sem prídu a sú vďačné za poskytnutú pomoc, a nie hordy nájazdníkov, určite by sme ich prijali a správali sa k nim ako k ľuďom, ktorí potrebujú pomoc. Viem, sú medzi nimi utečenci, aj deti, aj ľudia, ktorí sú vďační, ale to predsa nemôže byť zámienkou pre devastáciu Európskej kultúry, civilizácie a domáceho obyvateľstva, pani Merkelová !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?